line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Культура 2018.Успішний 2018. Балаклійський краєзнавчий музей.

1Справжнім культурним осередком є Балаклійський районний краєзнавчий музей – місце де зберігається вся історія рідного краю та музейний фонд налічує 12398 предметів. З метою відродження, збереження духовної і матеріальної спадщини українського народу, історії рідного краю, пропаганди місцевих традицій в Балаклійському районному краєзнавчому музеї та за його межами у продовж 2018 року відкрито 26 виставок та експозицій. Працівники музею постійно знаходяться у пошуку нових форм роботи та більш яскравого представлення історії нашої рідної Балаклійщини.

 

  Родзинкою цього року стало відкриття постійнодіючої експозиції «Стала слава козацька славою Вкраїни» - де представлена віськова звитяга Балаклійщини від другої половини ХVІІ століття до сьогодення. Це оновлення вже існуючої експозиції «Балаклійщина у полум’ї війни». На оформлення експозиції з районного бюджету було виділено 40,0 тис.грн.

   Навесні, до Дня Європи в Україні, науковими співробітниками музею спільно з загальноосвітніми закладами району було проведено конкурс-ярмарок учнівських проектів «Мандри по Європі», в якому взяли участь представники 13 навчальних закладів Балаклійського району. Школяри підготували цікаві експозиції та провели захист своїх проектів, познайомивши всіх присутніх з історією та сучасністю провідних країн континенту. Народні танці, пісні, розповідь про видатних європейців та звичайно ж смачні ласощі наповнили день яскравими й незабутніми емоціями та допомогли юним українцям більше дізнатися про наших західних сусідів.

  До Всесвітнього дня музеїв відбулись урочисті заходи і у нашому музеї, присвячені 30 річниці від дня заснування Балаклійського районного краєзнавчого музею та 200-річчю будівлі, в якій він розташований. Наші гості мали можливість насолодитися чарівним співом колективів народної пісні Тетяни Шерстюк та почути привітання від колишніх працівників музею та майстрів прикладного мистецтва. Ми мали нагоду висловити подяку колишнім працівникам музею, які зробили великий внесок у його розвиток та балаклійським майстрам, роботи яких прикрашають наші зали. Крім того, протягом цього дня всі бажаючі балаклійці мали змогу безкоштовно відвідати будь-яку експозицію, прийняти участь у скетчінг-подорожі, навчитись робити ляльку-мотанку на майстер-класах з чарівницею-майстринею Менткевич Оксаною та придбати витвори декоративно-ужиткового мистецтва на виставці-розпродажу, який проходив біля будівлі музею. Будівля музею – це пам’ятка архітектури, яку ми намагаємось підтримувати у належному стані.

  Відкриттям для всіх Балклійців стала творчість талановитої сучасниці, художниці Олени Бойченко, яка презентувала свою персональну виставку картин та здивувала всіх присутніх різнобарвністю та щирістю полотен.

  Яскравою була зустріч із заслуженою артисткою України Русланою Лоцман, яка збирала Україною матеріали для Музею української пісні та завітала до нашого музею за інформацією про Оксану Петрусенко та разом з балаклійцями співала пісень українського соловейка.

  Цікавою для мешканців міста стала виставка «Голодомор-85», яка була організована на площі Казмірука, та до якої мали змогу долучитись прості перехожі та зацікавлені, кого зацікавили страшні сторінки історії нашого краю.

  Музей співпрацює з усіма майстрами народної творчості Балаклійщини, які люб’язно надають свої твори для виставок, а спільно із працівниками музею проводять майстер-класи, на які приходять не лише діти, а й дорослі.  

  Загалом, районний краєзнавчий музей – це місце де гармонійно поєднуються минуле та сьогодення, а кожна подія чи особистість Балаклійщини гідні бути представлені нащадкам! Збережемо ж нашу історію разом!

234

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < липня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь