line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

У Харківській області щорічно отримують соціальну допомогу 235 тисяч сімей

 Про це в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» на обласному радіо розповіла перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення ХОДА Тетяна Бабенко. За її словами, в Харківській області загалом державні соціальні допомоги всіх видів отримають 235 тисяч сімей щорічно. Терміни призначення державних соціальних допомог різні, але в основному вони призначаються на 6 місяців. Майже всі вони обраховуються від доходу. Соціальна допомога сім’ям надається відповідно до завдання Президента України щодо забезпечення якісних умов життя населення незалежно від місця проживання.

 

 

«Є різні види допомог. Відповідно до Закону України «Про допомогу сім’ям з дітьми» в Харківській області отримують допомогу 162 тисячі сімей, допомогу по народженню дитини – 53 000 сімей, допомогу по догляду за дитиною до 3 років – 67 000 сімей. Ці допомоги не потребують включення сукупного доходу. Якщо дитинка народилась, то кожна сім’я має право на отримання державної допомоги при народженні та до трьох років. Далі відповідно до закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» у нас в Харківській області отримують допомогу 6,7 тисяч сімей. У середньому розмір такої державної соціальної допомоги становить понад 2 000 грн. ЇЇ отримують ті сім’ї, які в силу обставин мають низький сукупний дохід. Наступний вид допомоги – це державна допомога інвалідам та дітям-інвалідам. Таких сімей у нас в Харківській області 19 000, розмір допомоги визначається в залежності від групи інвалідності. Є підгрупа «А», є підгрупа «Б». Підгрупа «А» – це більш складна патологія у дитини, і тому розмір цієї допомоги вище. Якщо підгрупа «А» не встановлена, то розмір допомоги нижче, але в цілому він від 1100 до 1800 грн. Далі всім відомий вид адресної допомоги – житлова субсидія. На сьогодні в області її отримують понад 40 000 сімей. Також є у нас тимчасова допомога дітям, батьки котрих ухиляються від сплати аліментів. На сьогодні у нас 3,8 тис. таких дітей. Компенсаційна виплата – це виплата, що виплачується фізичній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю або людиною похилого віку. На сьогодні таких отримувачів понад 2,5 тисяч. Це може бути і стороння особа, але вона має бути працездатного віку і не працювати, щоб здійснювати догляд», – повідомила Тетяна Бабенко.

 

Також вона зазначила, що на сьогодні збільшилась кількість людей, які отримують щомісячну грошову допомогу на людину, яка має 1 чи 2 групу інвалідності внаслідок психічного розладу і за лікарським висновком їй потрібний догляд та допомога.

 

«Таких людей у нас на сьогодні понад 1,5 тисяч осіб. Органи праці та соціального захисту населення проводять виплату прийомним батькам, які виховують дітей. На сьогодні у Харківський області 1024 прийомні дитини, 316 прийомні сім’ї. Органи праці та соціального захисту населення виплачують одноразову винагороду матерям-героїням і сьогодні таких матерів 1566. Допомога одноразова, її розмір становить 11 470 грн.», – сказала вона.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь