line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Туристична Балаклійщина

petrovskaya sПетрівське-найпівденніший і один з найвіддаленіших від райцентру населених пунктів району.

 

 

 

 

 

 

  Попри це, село дуже відоме, згадується в історичних довідниках минулих століть. Така слава пов'язана, в першу чергу, з тим, що поруч розташована найстаріша будівля в межах нашого району, пам'ятка військово- інженерного мистецтва- земляна фортеця Української укріпленої лінії, спорудженої в першій половині ХVІІІст. (1731- 1742р.р.) для оборони кордонів від нападів кримських татар. Власне, саме Петрівька фортеця дала назву розташованій поруч слободі, і ця назва збереглася до сьогодні.

  За легендою, вийшов отаман Петрівської фортеці на північний пагорб  і промовив присутнім указ імператриці Анни Іванівни від 15 січня 1731 року: «...А для лучшего охранения той Украйны между Северским Донцом по Берестовой, Нарели(Орели) рекам и по Северскому Донцу сделать линию и, у смотря где опасные места к проходу неприятельському, сделать крепости  и поселить из тех же украинских полков, где сколько будет возможно, при тех местах в близости…», а потім  подивився навкруги, милуючись красою місцевості, і вигукнув:  «Бути тут Петрівській слободі!» Навесні 1731 року указ імператриці почали втілювати в життя і з'явилася посеред Слобідського степу Петрівська слобода. А жили в ній переселенці з Малоросії, Воронезької та Бєлгородської губерній. Ось звідкіля у старожилів -  петрівчан зберігся особливий говір. Петрівська бібліотека почала навідь складати словник дивовижного місцевого діалекту, який бере початок в далекому ХVІІІ столітті, з Петрівської фортеці.

  Сьогодні серед мальовничого ландшафту околиці села Петрівського можна побачити її вали та рови, уявити, де стояли стіни з вежами і подумки перенестися в далекі неспокійні часи.

  Історична довідка: Місцевість, де розташоване село, була заселена з давніх часів. Археологічними розкопками тут виявлено стоянки людини періоду мезоліту, неоліту, бронзи та скіфського часу.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < липня 2020 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

DPI inform

public inf

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь