line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Голова ХОДА та нардепи обговорили з діячами культури зміни, які необхідно внести до законодавства

-1c2fРобоча нарада з народними депутатами України з питання законодавчих ініціатив у галузі культури відбулась у Харківській обласній філармонії 6 липня.

 

 

 

 

 

  Про необхідність провести таку зустріч Олексій Кучер та народні депутати України домовилися з діячами культури 28 червня – під час закриття сезону в Харківській філармонії.

  «Ми зустрічалися 28 червня та обговорили низку питань, які пов'язані з можливостями через наших законодавців змінити ту ситуацію, яка є зараз у культурі. Власне тоді ж було запропоновано зібратись нашим потужним колективом за участю народних депутатів, щоб обговорити ці питання та можливості вдосконалення законодавства Я думаю, що ми зараз можемо дати потужний старт роботі в цьому напрямку та розпочати ці зміни з Харківщини», - сказав голова ХОДА, відкриваючи нараду.

  Народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Павло Сушко наголосив, що питання вдосконалення законодавчої бази – серед пріоритетних напрямків роботи.

  «Усі бачили, як навіть у період пандемії, коли відбувся секвестр бюджету, ми об’єдналися та відстоювали кожну копійку, і нам вдалося відстояти 60% нашого з вами бюджету. Чомусь усі вважали, що культура – це якась така галузь, яка може завжди почекати, але ми показали, що культурна індустрія може об’єднуватися і позицію свою відстоювати. І нас почули. Для мене, як для заступника голови комітету з гуманітарної політики, дуже важливе питання вдосконалення законодавства та поліпшення стану справ у культурній галузі України, в тому числі на Харківщині», - сказав Павло Сушко.

  Пропозиції щодо змін до законодавства, які надали установи культури та мистецтва Харківщини, оголосила начальниця Управління культури й туризму ХОДА Людмила Терещенко. Серед них: питання позбавлення установ сфери культури сплати ПДВ; розроблення нового законопроєкту про меценатство, що передбачатиме податкові пільги для людей, які вкладають гроші в культуру; застосування цивільно-правових договорів для виконання статутної діяльності ТКЦ; оновлення класифікатора професій тощо.

  Директор Харківського державного академічного російського драматичного театру імені О. С. Пушкіна Сергій Бичко також порушив питання колег з недержавних театрів.

  «У нас є такий рух, як недержавні професійні театри. Роботу в цьому напрямку теж треба зрушити, там потрібно наводити якийсь лад з податками. Податки повинні залежати від того, на якій сцені виступають, для якого глядача. Це дуже важливо, щоб ми цей рух не загубили», - відзначив Сергій Бичко.

  Присутні на зустрічі народні депутати України запевнили, що всі озвучені питання візьмуть у роботу. Обговорення продовжиться на наступній подібній зустрічі.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < лютого 2021 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

DPI inform

public inf

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь