line

ZSU

karmy

bezviz

 

USPP

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

ДПІ повідомляє



 

Чи потрібно подавати звіт платника ЄВ суб’єкту господарювання, який не має найманих працівників?

 

Відповідно до п. 2.13 розділу ІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 454 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі – Порядок № 454), який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 20» вересня 2013 року за № 1628/24160 якщо юридичні особи не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, звіт до органів доходів і зборів ними не подається.

 

 

 

Фізичні особи - підприємці зобов’язані подавати звіт незалежно від того, чи ведуть вони підприємницьку діяльність, крім фізичних осіб - підприємців, зазначених у пункті 3.3 розділуIIIцього Порядку № 454 (п. 2.14 розділу ІІ Порядку № 454).

 

         Згідно з п. 3.3 розділу III Порядку № 454 фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Звіт зазначеними особами не подається.
 

18 жовтня – останній день сплати авансових внесків для платників єдиного податку І та ІІ груп

 

ДПІ у Балаклійському районі ГУ Міндоходів у Харківській області нагадує, що відповідно до статті 295 Податкового кодексу України платники єдиного податку І і ІІ груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Водночас, платники єдиного податку І і ІІ груп можуть здійснити сплату єдиного податкуавансовим внескомза весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

 

Останній день сплати авансового внеску за жовтень 2013 року – 18 жовтня 2013 року.

 

         Звертаємо увагу, що пунктом 122.1 статті 122 ПКУ передбачена відповідальність за несплату (неперерахування) фізичною особою – платником єдиного податку авансових внесків єдиного податку в порядку та у строки, визначені ПКУ, а саме: накладення штрафу в розмірі 50 відсотків ставки єдиного податку, обраної платником єдиного податку відповідно до ПКУ.
 

Новий порядок повернення помилково або надміру зарахованих платежів

 

Наказом МФУ від 03.09.2013 № 787затверджено новий Порядок повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, а саме:

 

податків, зборів (обов’язкових платежів) та інших доходів бюджету;

 

коштів від повернення до бюджетів бюджетних позичок, фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, та кредитів, у тому числі залучених державою (місцевими бюджетами) або під державні (місцеві) гарантії.

 

При цьому дія Порядку не поширюється на операції з бюджетного відшкодування ПДВ та безспірного списання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів на підставі рішення суду.

 

Сам Порядок практично не зазнав змін. Його перегляд пов’язаний з необхідністю приведення чинних норм у відповідність до Указу Президента України від 08.04.2011 № 446. Зокрема, в частині того, що формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів віднесено до завдань Мінфіну, а не Держказначейства.

 

Як і раніше повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету платежів у нацвалюті здійснюється органами Держказначейства з відповідних бюджетних рахунків для зарахування надходжень, відкритих в органах Держказначейства шляхом оформлення розрахункових документів. Відповідні платежі повертаються на рахунки одержувачів коштів, відкриті в банках або органах Держказначейства, вказані у поданні або заяві платника.

 

А повернення помилково або надміру зарахованих до держбюджету платежів в іноземній валюті здійснюється у валюті платежу з валютних рахунків Держказначейства, розрахованому за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим НБУ на дату повернення коштів з бюджету.

 

 Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

 

Помилки при перерахуванні ЄСВ та їх наслідки

 

Згідно з пунктом 9 Порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом МДЗ від 09.09.2013 № 450 помилково сплачені суми ЄСВ та/або фінансових санкцій на неналежний рахунок податкового органу, перераховуються шляхом оформлення податковим органом розрахункового документа про перерахування коштів на відповідний рахунок за заявою платника не пізніше наступного робочого дня з дня надходження відповідного висновку. Цей висновок готується протягом трьох робочих днів з дня отримання заяви від підприємства.

 

Таким чином, в результаті сплати платником ЄСВ не на той рахунок, утворюється недоїмка, яку податковий орган усуває шляхом перерахування ЄСВ з одного рахунку на інший, але тільки на підставі заяви такого платника та висновку податкового органу.

 

Частиною 11 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464 (далі — Закон № 2464) визначено, що у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ до платника застосовуються відповідні фінансові санкції.

 

Згідно частини 3 статті 25 Закону № 2464 суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

 

Так за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ накладається штраф у розмірі 10% своєчасно не сплачених сум на підставі пункту 2 частини 11 статті 25 Закону № 2464 та підпункту 7.2.2 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом МДЗ від 09.09.2013 № 455 (далі — Інструкція № 455). При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені.

 

Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних карток особових рахунків платників. Нарахування пені передбачено частиною 10 статті 25 Закону № 2464 та пунктом 7.5 Інструкції № 455 з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

 

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < червня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 28 29 30    

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

gorsovet

Vistibal