line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

ДПІ повідомляє

 

Подавати звітність з єдиного внеску можна в електронному внеску 

 

З метою подання платниками звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування в електронному вигляді Міністерством доходів і зборів України розроблено електронні формати (архів форматів) документів звітності з єдиного внеску.

 

  

 

 

Крім цього, розроблено довідник відповідності кодів органів Міндоходів та кодів органів Пенсійного фонду для використання розробниками програмного забезпечення при формуванні xml-файлів (довідник).

Розробку документів здійснено у зв’язку з набранням чинності Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” від 4 липня 2013 року.

Ознайомитися з електронними форматами та довідником можна на
веб-порталі Міністерства:

http://minrd.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro-ele/povidomlennya-platnikam-pod/112281.html.

При поданні звітності в електронному вигляді потрібно користуватися цифровим підписом. Отримати посилені сертифікати відкритих ключів можна безкоштовно в пунктах реєстрації акредитованого Центру сертифікації електронних ключів Міндоходів.

Нагадаємо, що звіт за вересень 2013 року платникам потрібно буде подати до органу доходів і зборів за місцем взяття їх на облік, як платників єдиного внеску до 21 жовтня 2013 року включно.

Сплата ЄСВ при оплаті найманого житла

Згідно зі статтею 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон)платниками єдиного внеску є роботодавці,а саме: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, які використовують працю фізичних осібна умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців).

Єдиний внесок для вищезазначених платників обчислюється виходячи з суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (частина перша статті 7 Закону).

Відносини, які виникають між власником приміщення (наймодавцем) та юридичною особою, яка винаймає таке приміщення (наймачем), регулюються договором найму (оренди) (стаття 759 глави 58 Цивільного кодексу України) та не мають ознак правовідносин, що регулюють виконання робіт або надання послуг.

Враховуючи наведене,договір оренди, укладений для вирішення виробничих питань, не є базою для нарахування єдиного внеску,відповідно, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування при сплаті на користь фізичної особи орендної плати згідно з договором найму (оренди) приміщення не нараховується.

Водночас відповідно до пункту 2.3.4 розділу 2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.2004 р. за N 5 та зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 27.01.2004 р. N 114/8713,виплати, що мають індивідуальний характер (оплата квартири та найманого житла, гуртожитків), належать до фонду оплати праці як виплати соціального характеруу грошовій і натуральній формі.

Таким чином, оплата житла згідно з договором найму (оренди), укладеним для проживання працівника підприємства, є базою для нарахування єдиного внеску.

 

Платник, який за підсумками І кварталу отримав прибуток, зобов’язаний подати податкову декларацію

Підприємство не є платником авансових внесків, якщо за підсумками роботи за минулий рік воно не отримало прибутку. Водночас, якщо дохід підприємства за минулий рік становить більше ніж 10 млн.грн., а у І кварталі поточного року воно отримало прибуток, то необхідно подати податкову декларацію з податку на прибуток підприємства.

Така декларація подається до територіального органу Міндоходів за місцем своєї реєстрації за перше півріччя, три квартали та за рік.

Форма такої декларації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2011 № 1213 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємства».

Відповідна норма передбачена абз. 8 п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.

З наступного року процедури започаткування бізнесу спростяться

Ініціативи Міндоходів щодо спрощення та скорочення реєстраційних процедур під час започаткування бізнесу запрацюють з 1 січня наступного року.

Президент України Віктор Янукович підписав проекти законів „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації осіб як платників податків” та „Про внесення змін до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” щодо спрощення реєстрації осіб як платників податків”.

Завдяки новаціям з наступного року для того, щоб зареєструватися платником ПДВ або єдиного податку майбутньому підприємцю не потрібно йти до податкової інспекції. Усі документи прийматиме державний реєстратор, коли проводитиме реєстрацію юридичної чи фізичної особи-підприємця. А вже потім реєстраційна служба передасть копію заяви до органів Міндоходів, не залучаючи до цього процесу платника. 

У майбутньому ми плануємо взагалі відмовитися від свідоцтва платника ПДВ та замінити його випискою з відповідного реєстру. Відразу після реєстрації дані про платника будуть оприлюднюватися на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів. Підприємці матимуть вільний і, головне, безкоштовний доступ до цього реєстру”, – підкреслив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.

За його словами, виписки можна буде замовляти, отримувати та надавати державним органам і контрагентам в електронному вигляді.

Кожен підприємець  отримає право бути платником єдиного податку відразу з моменту реєстрації, якщо він не є платником ПДВ.

Крім того, при започаткуванні бізнесу добровільно зареєструватися платником ПДВ можна буде без наявності будь-яких обсягів оподатковуваних операцій.

Нагадаємо, що зазначені законопроекти розроблені відповідно до Національного плану дій на 2012 рік і Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки та прийняті Верховною Радою України 5 вересня 2013 року.  

 

Західні регіони України мають стати драйверами економічної інтеграції з ЄС, - Міністр Олександр Клименко

У період підготовки до підписання Угоди про Асоціацію з ЄС західні регіони України мають стати драйверами економічної євроінтеграції. Про це заявив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко під час зустрічі з інвесторами Західної України в селі Барвінок Закарпатської області сьогодні, 4 жовтня 2013 року.

«На сьогодні з усіх регіонів України саме західні, і, перш за все, Закарпаття мають досвід тривалого транскордонного співробітництва з країнами Євросоюзу. Місцевий бізнес активно використовує таку конкурентну перевагу, як наявність спільного кордону з ЄС. У рамках зони вільної торгівлі певна дифузія економіки України з економіками країн ЄС неминуча. Західний регіон – єдиний, де цей процес вже відбувається з об’єктивних причин. Зараз ваш досвід стане в нагоді бізнесменам усієї країни», - підкреслив Міністр.

За його словами, у західних регіонах сьогодні активно розвивається підприємницька ініціатива. У трьох областях – Закарпатській, Івано-Франківській та Львівській – працюють майже 78 тисяч підприємств. Значна частина з них – створені за участі іноземного капіталу. Тільки в Закарпатській області представлені  інвестори з 51  країни.

Олександр Клименко запевнив бізнес, що  зусилля уряду спрямовані на  розвиток підприємницької ініціативи та збільшення інвестицій. Зокрема,  Міністерство доходів і зборів у своїй роботі орієнтується на спрощення процедур адміністрування податків і митних платежів, зниження документообігу, впровадження електронних сервісів.

Не менш важливим для підвищення конкурентоздатності українського бізнесу є позитивні тенденції щодо відшкодування ПДВ, у т.ч. повернення заборгованостей попередніх років. Зокрема, підприємствам, що працюють у трьох західних областях,  станом на 1 жовтня  відшкодовано 2,5 млрд.грн. ПДВ при заявці 1,48 млрд.грн. При цьому 35,3% від загальної суми  відшкодування бізнес отримав в автоматичному режимі за спрощеною процедурою.

Міністр підкреслив важливість збільшення кількості  малих та середніх підприємств для економічного розвитку західних регіонів.  «Переконаний, що синхронізація зусиль Головного управління Міндоходів в регіоні та обласної влади у питаннях  підтримки малого бізнесу матиме позитивний ефект для розвитку підприємницької ініціативи», - відзначив Олександр Клименко.

Під час зустрічі Міністр також запевнив представників бізнесу, що задля активізації транскордонного співробітництва з ЄС створюються належні умови та відповідні спрощення митних процедур для безперешкодного та комфортного перетину кордону товарами і громадянами.

Під час робочого візиту до Закарпатської області Міністр Олександр Клименко також відвідав пункт пропуску українсько - угорського кордону «Чоп - Захонь», де проінспектував хід реконструкції митного посту «Тиса» та поспілкувався із громадянами, що перетинають кордон.

Співробітники Міндоходів вилучили 300 телефонів торгової марки IPhone на суму 1 млн.грн.

Саме таку загальну кількість «ай фонів», які переміщувались з порушенням митного законодавства було вилучено протягом дев’яти місяців поточного року.

Загалом протягом  січня-вересня 2013 року митницями Міндоходів припинено 118 спроб переміщення через митний кордон України мобільних телефонів з порушенням митних правил. Вилучено 765 телефонів загальною вартістю понад 1,8 млн. гривень.

Найчастіше порушення з мобільними телефонами фіксувались під час перетину зеленого коридору, який передбачає, що громадяни не переміщують товари понад нормово за кількістю або вартістю. З початку року було викрито 49 таких випадків, загальна вартість вилучених телефонів становить 488,5 тис. гривень. При пересиланні у мiжнародних поштових,  експрес-вiдправленнях зафіксовано 30 фактів порушень, вилучено 52 телефони вартістю 237,2 тис. гривень.

Поширені також випадки переміщення мобільних телефонів як товарів комерційного призначення, тобто без декларування. Виявлено 15 таких фактів, 162 телефони вартістю 283,5 тис. грн. вилучено.

Крім того, зафіксовано 5 спроб ввезення телефонів, прихованих від митників. Вилучено 147 одиниць вартістю 391,7 тис. гривень.

За порушення прав інтелектуальної власності при ввезені телефонів в Україну (2 випадки) вилучено 60 апаратів вартістю 167,9 тис. грн.

Переважну більшість з вилучених митницями мобільних телефонів громадяни намагалися ввезти із Російської Федерації  «зеленим коридором» повітряним сполученням та з США шляхом пересилання в міжнародних поштових відправленнях, з Республіки Польща шляхом недекларування під час проходження митного контролю.

Звільнення від оподаткування прибутку деяких підприємств, податок на утилізацію та інші зміни в оподаткуванні

Закон України від 04 липня 2013 року № 422- VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм» - один з багатьох Законів, підписаних Президентом України у липні поточного року, і направлених на подальше вдосконалення та оптимізацію податкового процесу. Окрім того, згідно з законом було запроваджено новий податок за утилізацію транспортних засобів, ним ще внесені зміни до вже діючих Положень податкового кодексу України. Деякі з цих змін почали діяти з 1 жовтня цього року.

Зокрема, відповідно до змін, внесених до Податкового кодексу України Законом № 422, від сплати податку на прибуток звільняються неприбуткові організації, дохід яких, був отриманий протягом звітного (податкового) року у вигляді разових або періодичних внесків, відрахувань засновників і членів або коштів або майна, які надходять неприбутковим організаціям від провадження їх основної діяльності та у вигляді пасивних доходів, на кінець першого кварталу року, що настає за звітним, перевищує 25 відсотків загальних доходів, отриманих протягом року. Тобто таким неприбутковим організаціям не потрібно сплачувати податок на прибуток за результатами першого кварталу року, що настає за звітним.

Крім того, Податковим кодексом передбачено звільнення від сплати авансових внесків з податку на прибуток у 2013 році суб'єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки, та суб'єктів індустрії програмної продукції, які застосовують особливості оподаткування. Податкові зобов'язання для них визначатимуться на підставі податкової декларації за підсумками першого кварталу, першого півріччя, трьох кварталів та за 2013 рік.

Нагадуємо: Закон України від 04 липня 2013 року № 422- VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм» набрав чинності з 01.09.2013 р.

Не тільки принцеси сплять на горошинах…

Сховати під подушкою наркотичну речовину у вигляді кульки-горошини намагався один із пасажирів поїзда №10 «Донецьк-Москва».

23-річного росіянина – перевізника наркотику виявили під час проведення  митного контролю на залізничній станції “Харків Пасажирський”.

Як і в багатьох інших випадках, співробітникам Харківської митниці Міндоходів допоміг їх чотирилапий колега - службовий собака Зінгер-Брют. Саме він  спрацював на подушку громадянина, під якою і знайшли тверду речовину темно-коричневого кольору вагою 5 грам. Навіть незначна кількість наркотику не стала перепоною для тонкого нюху професіонала.

За фактом порушення був складаний протокол за ознаками ч.1. ст. 483 Митного кодексу. Протокол та предмети правопорушення передано до підрозділу УСБУ  в Харківській області.

 

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 27 28 29
30            

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь