line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

ДПІ повідомляє

 


Громадянин України намагався незаконно ввезти в країну медичне обладнання на 80 тисяч грнивень

 


 

 

   

 

 

 

Зупинили 78-річного чоловіка співробітники Харківської митниці Міндоходів спільно з прикордонниками в пункті пропуску «Харків-пасажирський».

Громадянин намагався приховати від митного контролю 8 штук апаратів для електро-, магніто- та світлотерапії по БАТ та БАЗ комп’ютеризованих «міні-експерт-т» в матраці на багажній полиці. Під час проведення митно-прикордонного контролю поїзду сполученням «Москва-Крівий Ріг» він не заявив про наявність зазначеного товару.

Як повідомили фахівці Харківської митниці Міндоходів, чоловік пояснив, що з правилами переміщення товарів через кордон не був знайомий, а прилади завернув у матрац щоб уникнути їх випадкового пошкодження під час транспортування.

За наявними у пасажира документами вартість обладнання складала в перерахунку на гривні 78 764 грн.

В результаті у відношенні порушника було складено протокол за ознаками  ч.1 ст.483 Митного кодексу України «переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контрлю». Медичне обладнання вилучено.

Окрім конфіскації товару, на громадянина чекає штраф у розмірі вартості медичного обладнання.

Бізнес в Україні став витрачати менше часу на сплату податків та експортно-імпортні операції, - Світовий банк

Часові витрати на дотримання вимог податкового законодавства скоротися на 101 годину. Якщо у минулому році  платник податків витрачав на податкові процедури 492 години на рік, то станом на 1 червня 2013 року  – 390.  Такі дані містяться у щорічному дослідженні легкості ведення бізнесу Doing Business-2014, оприлюдненому Світовим банком сьогодні, 29 жовтня.

Експерти Світового банку відзначили, що скорочення часу стало можливим за рахунок спрощення декларацій для сплати ПДВ та єдиного соцвнеску, а також удосконалення системи електронного звітування. За оцінками дослідження, за рік податкова ставка в Україні  знизилася з 55,4% до 54,9%, кількість платежів залишилася на рівні минулого року – 28.

«Ми системно працюємо над спрощенням процедур та часу для сплати податків. Зменшення документації, скорочення звітності, прискорення формальностей, розвиток електронних сервісів – все це дозволяє платникові економити час і, відповідно, робить умови роботи бізнесу в Україні більш комфортними», - зазначив, коментуючи результати дослідження, Міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

Крім того, експерти Світового банку відзначили покращення митного адміністрування в Україні після запровадження нового Митного кодексу. У дослідженні вказується,  що Україна зробила міжнародну торгівлю простішою за рахунок більш швидкого оформлення  митних  декларацій та зменшення  фізичних оглядів товарів. Зокрема, час,  необхідний для імпорту товарів в Україну, скорочено  з 33 до 28 днів, експорту – з 30 до 29 днів. Для оформлення експорту необхідно 6 документів, імпорту – 8 документів.

Загалом позиції України зросли у світовому рейтингу на 25 пунктів. Якщо в минулорічному звіті наша країна посіла 137 місце серед 185 досліджуваних держав, в цьому році - 112-е місце серед 189 учасників рейтингу.

«Приємно, що Україну визначено державою, яка досягла найбільших результатів у поліпшенні регуляторного середовища серед усіх країн у 2012-2013 роках. Це висока оцінка, але не межа нашого потенціалу. Тим більше, що глобальна  конкуренція за інвестора зростає. Цього року у світі було реалізовано на 18% більше регуляторних реформ, ніж минулого. Отже Україна має працювати над покращенням бізнес-клімату ще активніше»,  - підкреслив Олександр Клименко.

 За словами Міністра, подальші зусилля Міністерства доходів і зборів будуть спрямовані на поглиблення «дебюрократизації». Зокрема, планується подальше спрощення декларації на прибуток, спрощення процедури подання декларації з ПДВ, подальше зближення бухгалтерського та податкового обліку, розвиток електронних сервісів. Вже з наступного року у платників не буде необхідності отримувати свідоцтво ПДВ та єдиного податку, що також спростить ведення бізнесу.

Також у планах Міністерства робота над  зменшенням кількості періодів сплати ЄСВ і створення умов для переходу до сплати 1 раз на місяць (зараз - 2); надання персоніфікованних даних з ЄСВ 1 раз на рік, а не щомісяця, як зараз.  Вже впроваджена можливість електронного звітування з ЄСВ, тепер Міністерство спрямовує  зусилля на популяризацію цієї форми звітності серед платників. 

За словами Міністра Олександра Клименко, «при синергії скорочення часу на реєстрацію бізнесу та його ведення, Україна у майбутньому отримає позитивний тренд збільшення підприємницької активності. І задача Міністерства – цю синергію забезпечити».

У митній сфері Міністерство орієнтується на автоматизацію усіх процесів на митниці, підвищення ефективності системи аналізу ризиків, зниження впливу людського фактора, скорочення часу підготовки дозвільних документів.

Новий сервіс для платників – електронні перевірки

Платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, з 01.01.2014 року матимуть можливість для проведення електронної перевірки.

Для цього платник повинен подати заяву до територіального органу Міндоходів, в якому він перебуває на обліку. Заява подається за 10 календарних днів до початку проведення перевірки.

Переваги електронної перевірки:

- дистанційне обслуговування платників податків;

- мінімізація впливу людського фактора;

- підвищення якості  проведення перевірки;

- зменшення терміну проведення перевірки;

- впевненість у правильності та повноті оподаткування здійснених фінансово-господарських операцій;

- зниження адміністративного навантаження на платника.

Електронна перевірка для платників податків передбачена пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями).

Митні платежі при імпорті товарів

При ввезенні на митну територію України суб’єктами господарювання товарів у митному режимі імпорту сплачуються такі митні платежі:

- ввізне мито за ставками, встановленимиЗаконом України «Про Митний тариф України» від 5 квітня 2001 року № 2371-ІІІіз змінами та доповненнями. У випадках коли товари, поміщені у митний режим імпорту, оподатковуються сезонним митом або особливими видами мита;

- податок на додану вартість за ставкою, згідноіз Розділом V Податкового кодексу України;

- акцизний податок за ставками, встановленимип. 215.3. ст. 215 ПКУ, у разі належності товарів до підакцизних.

Також, за виконання митних формальностей органами доходів і зборів поза місцем розташування цих органів або поза робочим часом, із заінтересованих осіб справляється плата у наступних розмірах:

Назва опереції

За одну годину роботи не залежно від кількості посадових осіб залучених до виконання митних формальностей, євро

1. Виконання митних формальностей органами доходів і зборів поза місцем розташування цих органів:

 

1.1. у робочий час

20

1.2. у надурочний, нічний час і вихідні дні

40

1.3. у святкові та неробочі дні

50

2. Виконання митних формальностей митними органами у місцях розташування митних органів поза робочим часом, установленим для митних органів:

 

2.1. у надурочний, нічний час і вихідні дні

40

2.2. у святкові та неробочі дні

50

Розміри такої плати затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2003 року № 93 «Про справляння плати за виконання митних формальностей митними органами поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів».

Міністр Олександр Клименко подякував платникам, які вчасно здали звітність з ЄСВ та зробили це онлайн

Зміна адміністратора ЄСВ пройшла вдало – платники вчасно здали 661 тисячу звітів до органів Міністерства доходів і зборів України. Всього звітували про сплату соціального внеску майже 4 млн. підприємств та громадян.

Про це під час прес-конференції повідомив Міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

«Я хочу подякувати всім платникам єдиного соціального внеску за те, що вони зуміли переорієнтуватися зі зміною адміністратора, а також за активну переорієнтацію на електронну форму звітування», - зауважив Олександр Клименко.

Він додав, що після передачі функцій адміністрування ЄСВ до Міндоходів доля звітності, поданої в електронному вигляді, зросла з 38 до 60%.

Олександр Клименко запевнив, що Міністерство доходів і зборів  створюватиме умови для повного переведення адміністрування єдиного соціального внеску на електронні системи сплати та звітування.

«Електронна форма звітності – це вигідно і платникам, і Міністерству. У цьогорічному рейтингу Doing Business позиції України зросли відразу на 28 пунктів. Окремо експерти відзначили прогрес, який зробила Україна в електронному звітуванні. За рік це дозволило скоротити час, необхідний на виконання податкових зобов’язань, на 101 годину. Такий успіх України – досягнення, в першу чергу, самих платників, які позитивно сприймають інновації», - підкреслив Олександр Клименко.

За офіційними даними Міндоходів, за 25 днів жовтня місячні збори ЄСВ становили 12,7 млрд. грн. Усі перераховані платниками суми були оперативно розподілені між соціальними фондами.

Міндоходів України звернулося до російських колег за роз’ясненням ситуації на кордоні

За наявною в Міністерстві доходів і зборів України інформацією, з 28 жовтня митними органами, підлеглими Південному митному управлінню Федеральної митної служби Російської Федерації, застосовуються додаткові заходи гарантування доставки при переміщенні вантажів із застосуванням книжки МДП у митних органах.

Оскільки митні органи, підлеглі Південному митному управлінню, мають пункти пропуску, суміжні з українськими, вищевказані дії російської митниці без попереднього повідомлення української сторони призвели до накопичення транспортних засобів у пунктах пропуску на кордоні з Російською Федерацією і виникнення додаткових складнощів у перетинанні державного кордону українськими перевізниками.

Міністерство доходів і зборів України занепокоєне виникненням цієї ситуації та відсутністю завчасного повідомлення з боку Федеральної митної служби Російської Федерації, як це передбачалося за підсумками низки нещодавніх зустрічей як на експертному, так і на керівному рівні.

У зв’язку з цим  Міністерство доходів і зборів України звернулося до Федеральної митної служби Російської Федерації з проханням прокоментувати  ситуацію, що виникла, а також повідомити, чи є такі дії винятковою мірою по відношенню до українських перевізників і наскільки вони  відповідають зобов'язанням в рамках Митної Конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП, членами якої є обидві держави.

Міністерство доходів і зборів України розраховує на конструктивний підхід російських колег до розгляду даних питань.

Зі свого боку повідомляємо, що усі українські пункти пропуску на українсько-російському кордоні працюють у  посиленому режимі для надання необхідної допомоги перевізникам та забезпечення комфортних умов під час очікування на проходження кордону. Претензій до  роботи митних пунктів Міністерства доходів і зборів України  з боку перевізників не надходило.

Харківщина: оперативниками викрито підпільний цех з виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв

Спритний підприємець організував своє виробництво у с. Перемога Харківської області. На нелегальний бізнес оперативники Харківської ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області вийшли в ході проведення контрольно-перевірочних заходів в рамках кримінального провадження, передбаченого ч.3 ст. 204 Кримінального кодексу України.

Здійснюючи обшук в приміщені виробництва, правоохоронці знайшли та вилучили 1702 пляшки фальсифікованої горілки «Пшенична» на суму 51 тис. грн.; 120 дал рідини з характерним запахом спирту на суму 96 тис. грн.; пристрій для закрутки пляшок, лійку та спиртометр.

Загалом вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму понад 147 тис. грн.

На даний час оперативниками проводяться заходи з притягнення до кримінальної відповідальності причетних до виробництва фальсифікату.

На Харківщині у жовтні сплачено понад 600 млн. грн. єдиного соціального внеску

Про це повідомив під час засідання «круглого столу» заступник начальника ГУ Міндоходів у Харківській області Володимир Кизима.

Спілкуючись з представниками бізнесу регіону, посадовець розповів, що на сьогоднішній день в області налічується близько 120 тисяч платників єдиного соціального внеску - 25,5 тисяч юридичних та понад 94,0 тисяч фізичних осіб.

При цьому 40,6 тис. суб’єктів господарювання повинні звітувати з ЄСВ щомісяця. Інші, хто не мають найманих осіб, здійснюють це один раз на рік - до 10 лютого.

За словами Володимира Кизими, з жовтня 2013 року функція адміністрування ЄСВ передана до Міністерства доходів і зборів України. Таким чином, з поточного місяця платники ЄСВ почали звітувати до органів Міндоходів регіону замість відділень Пенсійного фонду.

Володимир Кизима  зазначив, що майже 65% звітів (26,3 тисячі) що надійшли від платників були відправлені електронною поштою.

«Процес передачі функції з адміністрування єдиного соціального внеску від Пенсійного фонду до Міністерства доходів і зборів відбувся без жодних незручностей. Сприяла цьому потужна роз’яснювальна робота в засобах масової інформації та організація семінарської діяльності. Крім того, наші фахівці проводили відповідні індивідуальні консультації»,- розповів Володимир Кизима.

Особливий акцент, за словами посадовця, було зроблено на організації роботи з доведення до суб’єктів господарювання інформації про нові рахунки для зарахування коштів єдиного внеску. Він нагадав, що з 1 жовтня ЄСВ необхідно сплачувати на рахунки відкриті на ім’я територіальних органів Міндоходів в управліннях чи відділах Казначейства.

Номери рахунків можна перевірити на сайті Міністерства доходів і зборів (www.minrd.gov.ua) або на суб-сайті ГУ Міндоходів у Харківській області  (www.kh.minrd.gov.ua).

На Харківщині найбільше експортують прилади та апаратуру, імпортують – нафтопродукти і добрива

У 2013 році у Харківському регіоні спостерігається збільшення обсягу експортованих товарів. Так, за 9 місяців експортовано товарів на 1,470 млрд. дол. США, що на 11% більше, ніж у минулому році. Імпортовано – на 1,771 млрд. дол. США.

Основним торговельним партнером традиційно виступає Російська Федерація, на долю якої доводиться 45% загального товарообігу та складає 1,468 млрд. дол.

У Росії попитом користуються прилади та апаратура для автоматичного регулювання або контролю, трактори, металоконструкції, плитка керамічна. До Казахстану бізнесмени Харківщини відправляли літальні апарати, парові турбіни, плитку керамічну, жири і масла. Імпортером двигунів та генераторів, тканин, хлібобулочних і кондитерських виробів є Великобританія; нафтопродуктів, коксу та напівкоксу з кам'яного вугілля – Кіпр. До Білорусі експортували меблі для сидіння, кокс та напівкокс з кам'яного вугілля, вироби із заліза та сталі, підшипники.

Серед країн, з яких найбільше імпортовано товарів – Російська Федерація, Великобританія, Китай, Німеччина, Швейцарія.

Основу товарної структури імпорту складають нафтопродукти, добрива, шини пневматичні, продукти хімічної промисловості, плити з пластмаси, підшипники, прокат плоский з заліза, тканини та інші товари.

За словами начальника Харківської митниці Міндоходів Олега Орлова, для суб’єктів ЗЕД створені максимально комфортні умови для проведення митних процедур. З цією метою ефективно застосовується процедура електронного декларування, скорочується час митного оформлення товарів, зменшується кількість оглядів.

Україна зацікавлена в співпраці з американськими інвесторами, – Олександр Клименко

Міндоходів дуже уважно ставиться до інтересів компаній з американським капіталом, які працюють в Україні. Про це заявив Міністр доходів і зборів Олександр Клименко під час зустрічі з послом США в Україні Джеффрі Пайєтом.

„Ми активно співпрацюємо з американськими інвесторами. У нас налагоджені тісні партнерські стосунки із Американською торгівельною палатою, яким вдячні за спільну законотворчу роботу. Особливо це стосується закону про трансфертне ціноутворення, який став дійсно революційним для України”, – зазначив Олександр Клименко.

За словами Міністра, сьогодні Міндоходів створює максимально комфортні умови для діяльності та розвитку підприємств з американським капіталом. Так, зокрема, підприємствам податок на додану вартість відшкодовується в обсягах більших, від заявлених. У 2013 році компаніям з американським капіталом відшкодовано $320 млн. при заявці $220 млн.  При цьому половину цієї суми підприємства отримали в автоматичному режимі.

Залученню американських інвесторів в Україну сприятимуть і новації у податковій та митній політиці, які дозволили підвищити позицію нашої країни у рейтингу Світового банку. Як відомо, Україна стала топ-реформатором у світі минулого року, реалізувавши реформи у 8 сферах з 10, що оцінюються рейтингом. Зокрема, експерти відзначили значне скорочення часу на виконання податкових зобов’язань (на 101 годину) та вдосконалення митного адміністрування.

„Хочу вас запевнити, що ми не зупиняємося на досягнутому. Ми розуміємо, що замало прийняти гарні закони, їх треба реалізувати на практиці. Тому для нас важливо разом з інвесторами, нашими партнерами визначити шляхи удосконалення податкової і митної систем, максимального їх наближення до визнаних стандартів”, – підкреслив Олександр Клименко.

Посол США в Україні Джеффрі Пайєт також відзначив позитивну динаміку України у сфері податкової та митної політики. За його словами, Україна має значний потенціал та людські ресурси для реалізації подальших заходів.

"Україна зробила значний крок у напрямі покращення податкової та митної політики, але попереду ще багато роботи. Проте я впевнений, що Україна виконає все заплановане. Тим більше, що є потенціал, оптимізм та бажання це зробити. Ми хочемо, щоб Україна досягла значних успіхів. А в особі США ви побачите сильного партнера для реалізації цього”, - наголосив посол.

      З наступного року запроваджується податок на нерухомість

Сплата податку на нерухомість для громадян перенесено на 2014 рік. Відповідно до змін, внесених у Податковий кодекс України, фізичні особи - власники житла податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у 2013 році не сплачують.

Переглянуто розміри житлової нерухомості, на яку застосовуватимуться пільги. Так, пільга, буде нараховуватися для власників квартир, будинків (у тому числі, їх часток) незалежно від їх кількості у розмірі, зокрема, для: квартир, сумарна житлова площа яких не перевищує 120 м. кв.; будинків, сумарна житлова площа яких не перевищує 250 м. кв.; квартир та будинків –  до 370 м. кв.

З метою визначення об‘єктів нерухомості, у тому числі пільгових, бази оподаткування та суми податку, власникам нерухомості, будинків та квартир, до кінця поточного року бажано здійснити звірку даних щодо об‘єктів нерухомості з даними реєстру платників податків. Для цього вони можуть звернутись в центр обслуговування платників за місцем своєї реєстрації (прописки), маючи такі документи: довідку про реєстраційний номер облікової картки платника податків, паспорт, оригінали документів щодо права власності на об‘єкти житлової нерухомості та житлової площі таких об‘єктів.

 

 

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < грудня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь