line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

ДПІ повідомляє

 


Міндоходів разом з громадськістю шукатимуть варіант вирішення проблеми митної вартості

 


 

 

   

 

 

Міністерство доходів і зборів України разом з представниками громадськості та експертами напрацюють механізми для вирішення проблем, що виникають у процесі визначення митної вартості. Такої домовленості досягли Міністр Олександр Клименко та учасники загальноукраїнського засідання громадських рад при органах доходів і зборів, яке вперше пройшло у форматі відеоселектору та зібрало більше 700 учасників з усіх регіонів України.

Зокрема, учасники засідання погодилися з пропозицією Міністра Олександра Клименка розглянути варіант перенесення процедури визначення митної вартості на етап пост-аудиту, але з підвищенням рівня відповідальності для брокерів та суб’єктів ЗЕД.

Представники громадськості також підтримали плани Міністерства щодо подальшої автоматизації усіх процесів на митниці, але звернули увагу на необхідність вирішення проблем із затримкою вантажів у Одеському порту, де зараз в якості пілотного проекту використовуються скануючі системи та GPS-замки.

Зі свого боку Олександр  Клименко підкреслив, що ці інструменти вже довели свою ефективність, і Міністерство не має наміру відмовлятися від них. Разом з тим,  ті виконавці, що дискредитують саму ідею автоматизації митниці, не уникнуть відповідальності.

«Після початку використання  електронних замків кількість транзиту через Одеську митницю впала в 7 разів. Тобто ми робимо висновок, що раніше це був псевдотранзит, коли вантаж заявлявся як транзитний, з нього не сплачувалося мито, але розвантажувався він на території України. Що стосується сканерів, то їх використання дозволило збільшити рівень добровільної сплати мита до 4-8 млн.грн. на день. При цьому жодних черг у порту немає, ми постіймо відстежуємо ситуацію через Моніторинговий центр. Станом на учора у порту очікували на сканування не більше 60 автомобілів.  Ми бачимо певні спроби дискредитувати ці технології через ЗМІ, але ми не піддамося на провокації», - відзначив Міністр.

Під час засідання Громадської ради учасники також обговорили пріоритети роботи Міністерства, викладені у п’ятирічній стратегії, актуальні питання податкової політики, зокрема, перспективи запровадження загального декларування доходів. За словами Міністра, запровадження цієї реформи дозволить створити компенсаційні механізми для зниження податкового навантаження на фонд оплати праці.

«Ми розуміємо всю важливість цієї ініціативи і те, що вона стосуватиметься кожного громадянина. Тому ми винесемо на обговорення відразу декілька моделей загального декларування, які були розроблені разом з нашими партнерами з PricewaterhouseCoopers на основі найкращого світового досвіду. Після цього очікуємо від бізнесу пропозицій та зауважень, щоб ми могли разом обрати найбільш прийнятну для України модель», - зазначив Олександр Клименко.

Зі свого боку представники громадськості відзначили важливість такого діалогу із Міністерством та запропонували зробити практику проведення загальноукраїнських засідань громадських рад у форматі відеоселектору  постійною.

Заява про відмову від сплати єдиного податку подається не пізніше ніж за 10 днів до початку нового кварталу

У разі прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності фізична особа – платник єдиного податку подає заяву про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування. Заява подається не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року).

До заяви включаються, зокрема, відомості про дату припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності.

Єдиний податок не сплачується з періоду, наступного за періодом, у якому подано відповідну заяву.

Тобто, єдиний податок не сплачується підприємцями:

- І та ІІ груп – з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому подану таку заяву;

- ІІІ та IV груп – з першого числа місяця, наступного за звітним кварталом, в якому подано таку заяву.

Офіційна позиція Міністерства доходів і зборів щодо ситуації навколо Одеського порту

У відповідь на численні повідомлення у ЗМІ щодо черг з автомобільного транспорту в Одеському та Іллічівському портах через  нібито неякісне використання мобільних скануючих систем Міністерство доходів і зборів повідомляє:

Станом на 12 годину 8 листопада всі скануючи системи на території Одеського порту завантажені у штатному режимі.          

Контейнерні термінали на території Одеського порту, а саме -  ГПК Україна, Бруклін-Київ, Євротермінал та територія відділу митного оформлення №3 (Одарія) наповнені у штатному режимі.

Контейнери з вантажем проходять сканування протягом 2-5 хвилин.

Так, за минулу добу (7 листопада) проведено сканування 730 контейнерів та транспортних засобів, у т.ч. по м. Одесі – 504, м. Іллічівську – 176, 50 – порт Южний.

Станом на 12 годину 8 листопада на території Євротерміналу знаходиться біля 150 вантажівок, що складає близько 60% максимального завантаження.

Черга до скануючих систем  складає до 30 машин, що є штатним режимом роботи.

Територія ВМО 3 є фактичною стоянкою, на якій перебувають транспортні засоби в очікуванні закінчення митного оформлення, строк якого складає 4 години, а також проведення митного огляду на рампі.

На 12 годину 8 листопада на цій території перебувало 120 транспортних засобів, що також є штатним режимом роботи. Черга до скануючої системи складала 50 машин, що було викликано тимчасовими технічними несправностями, які було оперативно усунуто протягом години. На даний час робота скануючої системи на ВМО 3 відбувається у штатному режимі.

Що стосується контейнерних терміналів ГПК Україна та  Бруклін-Київ, то черги на них також не перевищують штатних норм.

Питання проходження транспорту через накопичувач Одеського морського торговельного порту відноситься до компетенції відповідних служб порту.

На сьогодні в Одеській області працює 9 мобільних скануючих систем: 2 - Евротермінал (Одеса), 3 - в Одеському морському торгівельному порту, 2 - Іллічівський морський торгівельний порт, 1 - термінал ЗАЗ "Іллічівськ", 1 - порт "Южний" (с. Григорівка). З 5 серпня 2013 року започатковано 100% сканування контейнерів та вантажних транспортних засобів, які переміщуються у режимі Імпорт, Транзит та вибірково Експорт.

Середньодобова кількість просканованих контейнерів і вантажівок становить від 150 (у вихідні дні) до 550 (у робочі дні), в залежності від морського порту (в якому експлуатуються сканери, на прикладі Одеського порту) та наявності оригіналів визначених документів (інвойс, CMR, наряд тощо).

У той же час, неодноразово представниками робочих груп Міндоходів було зафіксовано перебування на території морських портів транспортних засобів, які здійснюють перевезення контейнерів, завершили оформлення відповідних документів і могли здійснювати переміщення поза межі портів, однак залишалися на території порту на досить тривалий час (від 3 до 12) годин.

Середньотижнева сума коштів, на яку добровільно збільшено вартість товару після використання мобільних скануючих систем (зміни у інвойсах), становить близько 4,8 млн. грн. (у жовтні 2013 року).

Крім цього, як в Іллічівському так і в Одеському морських портах, зафіксована відмова від вантажів у контейнерах.

Довідково: Середній час, необхідний для проведення неруйнівного огляду (перевірки) всіх типів транспортних засобів та контейнерів, складає від 2 до 5 хвилин, в залежності від складності вантажу та наявності (відсутності) прихованих від митного огляду товарів. Враховуючи відсутність оплати за сканування транспортних засобів і контейнерів (Міндоходів надає такі послуги на безкоштовній основі), накладні витрати перевізників (брокерів) на послуги з розвантаження/завантаження транспортних засобів і контейнерів при проведенні митного огляду – повинні бути значно зменшені, за рахунок відсутності необхідності вивантаження товару, при умові відсутності зауважень до вантажу з боку операторів мобільної скануючої системи. Середня вартість послуг з розвантаження/завантаження транспортного засобу чи контейнеру (в залежності від розміру і ваги) при проведенні митного огляду, становить від 1500 грн. до 15000 грн. за один транспортний засіб (послуги сторонніх організацій).

До уваги платників податків, які використовують РРО!

ДПІ у Балаклійському районі ГУ Міндоходіву Харківській області нагадує, щоз 01 січня 2013 року, відповіднодовимогЗаконуУкраїнивід 06.07.1995 №265/95-ВР "Прозастосуванняреєстраторіврозрахунковихопераційусферіторгівлі, громадськогохарчуваннятапослуг", суб'єктамгосподарюваннянеобхідноподаватидоорганівдержавноїподатковоїслужбиелектроннікопіїрозрахунковихдокументівіфіскальнихзвітнихчеківреєстраторіврозрахунковихопераційдротовимиабобездротовимиканаламизв'язку.

Суб'єктам господарювання, які не виконали вимоги законодавства щодо модернізації касової техніки та не подають звітну інформацію по дротових або бездротових каналах зв'язку, нагадуємо, що15 листопада 2013 рокуостанній день подання звіту про використання РРО та книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)за жовтень 2013 року.

Звертаємо Вашу увагу, що з 1 січня 2014 року вводиться в дію п. 9 ст. 17 Закону № 265, що передбачає застосування фінансових санкцій до платників податків які використовують при проведенні розрахунків РРО, які не відповідають вимогам вказаного Закону.

З 12 листопада митний транзит через Сумську, Харківську та Чернігівську області до Російської Федерації здійснюватиметься без книжок МДП

Міністерство доходів і зборів України рекомендує перевізникам при плануванні вантажопотоків через митні пости Сумської, Харківської та Чернігівської областей та підготовці відповідної документації врахувати зміну російською стороною правил транзиту.

За інформацією Федеральної митної служби Російської Федерації, з 00.00 12 листопада (за російським часом) у митних органах, підпорядкованих Центральному митному управлінню, почнуть реалізовуватися заходи, спрямовані на забезпечення дотримання митного транзиту товарів, що ввозяться на територію Митного союзу. Зокрема, буде скасована дія книжок міжнародних договірних перевезень (МДП), замість них будуть застосовуватися інші види забезпечення митного транзиту.

З 19 листопада 2013 року відповідні заходи будуть реалізовуватися також у Псковській, Себежській та Кінгісеппській митницях Північно-Західного митного управління, а з 1 грудня 2013 року – на всій території Російської Федерації

З початку року припинено понад 1,5 тисячі випадків незаконного переміщення лікарських засобів

За 10 місяців поточного року співробітники Міндоходів припинили 1 603 спроби незаконного переміщення через кордон лікарських засобів на суму понад 16 млн. гривень.

Майже 89% випадків становили спроби саме ввезення до нашої держави лікарських засобів - 1424 факти на суму 15,86 млн. грн. І лише 11% на вивезення - 179 фактів на суму 152 тис. гривень.

Найчастіше лікарські засоби намагаються ввезти до нашої держави з Молдови, Росії та Румунії, а вивезти до Росії. Серед лідерів незаконного переміщення лікарських засобів – феназепам, діазепам та андипал.

Як відзначають спеціалісти Міндоходів, найчастіше громадяни необізнані з правилами переміщення лікарських засобів, які містять у своєму складі психотропні або наркотичні речовини. Порядок ввезення громадянами таких лікарських засобів,  а також їх обсяги визначено Постановою КМУ № 458 від 23.05.2012 року.

Що ж стосується переміщення лікарських засобів юридичними або фізичними особами, то в таких випадках найчастіше ділки намагаються отримати вигоду при поданні до митного оформлення документів, що містять неправдиву інформацію про вартість товару, країну походження, кількість або навіть про склад лікарських препаратів або його найменування.

Один з таких резонансних випадків був зафіксований працівниками Кримської митниці Міндоходів у Євпаторійському морському порту. За документами, що були подані до митного оформлення, до нашої держави надходив вантаж з Туреччини з лікарськими  засобами вагою 13,2 тонни загальною вартістю понад 1,2 млн. гривень.

Проте під час митного контролю виявився інший пакет документів, в якому сума товару значно зросла і становила вже майже 10 млн. гривень.

Було складено протокол  про порушення митних правил за ознаками ч.1 ст. 483 Митного кодексу України (переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України шляхом подання митному органу документів, що містять неправдиві дані).

При державній реєстрації – одночасно платник ПДВ!

Така можливість буде передбачена у представників бізнесу з 01.01.2014 року, коли  наберуть чинності зміни, внесені Законом України від 05.09.2013р. №443-VII до Закону України від 15.05.2003р. №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» та до Податкового кодексу України щодо спрощення реєстрації осіб, як платників податків.

Згідно зазначених змін, платники податку, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати реєстраційну заяву про добровільну реєстрацію платником ПДВ засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Крім цього, передбачено, що реєстраційна заява про добровільну реєстрацію платником ПДВ та заява про обрання спрощеної системи оподаткування можуть бути подані державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючих органів одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця.

До 31 грудня у податкових інспекціях проходить звірка інформації щодо нерухомості громадян

З метою визначення об‘єктів нерухомості, у тому числі пільгових, бази оподаткування та суми податку, власникам нерухомості, будинків та квартир, до кінця поточного року бажано здійснити звірку даних щодо кількості своїх об‘єктів нерухомості та розмірів їх житлової площі з даними реєстру платників податків.

Відповідно до змін, які  внесені до Податкового кодексу України фізичні особи - власники житла у 2013 році не сплачують податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Податок на нерухомість для громадян сплачуватиметься з 2014 року.

В зв’язку з чим, фахівці Міндоходів пропонують власникам нерухомості завчасно, а саме до 31 грудня 2013 року, звірити свої дані.

Для цього вони можуть звернутися в центри обслуговування платників податків за місцем своєї реєстрації (прописки) з оригіналами документів про право власності на це майно.

Харківщина: ще один крок до розширення співпраці між органами влади та бізнесом

ГУ Міндоходів у Харківській області, регіональна митниця та Харківське територіальне відділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» уклалиМеморандум про партнерство та співпрацю.

З боку територіальних органів Міндоходів документ підписали начальник ГУ Міндоходів у  Харківській області Андрій Роздайбіда та т.в.о. начальника Харківської митниці Міндоходів Сергій Ралік. Від Асоціації підпис під Меморандумом поставила голова ХТВ ВГО «Асоціація платників податків України» в Харківській області Марина Вишневська.

Згідно з Меморандумом, сторони працюватимуть над створенням сприятливих умов для розвитку підприємництва в області, забезпечуватимуть контроль за дотриманням податкового та митного законодавства, а також запобігатимуть правопорушенням у податковій та митній сферах.

Андрій Роздайбіда висловив впевненість, що співпраця буде сприяти підтримці атмосфери прозорості у стосунках платників податків із контролюючими органами.

«Сьогодні ми урочисто засвідчили спільне прагнення до створення в регіоні максимально комфортних умов для підприємництва, вдосконалення та спрощення податкових та митних процедур», - зазначив очільник відомства.

Інформація з перших вуст навчить, підкаже, роз’яснить!

Сервісна служба не може функціонувати без забезпечення платників податків надійною професійною інформацією – інформацією з перших вуст.

Справді професійне видання “Вісник Міністерства доходів і зборів України” орієнтоване на надання читачам практичної допомоги і є тим інформаційним містком, який поєднує органи Міндоходів і платників податків.

Зрештою, хто ще краще і швидше, ніж фахівці органів Міндоходів, зможуть розказати про ті позитивні зрушення і тенденції, які відбуваються в сфері обслуговування платників.

“Вісник Міністерства доходів і зборів України” – єдине офіційне видання Міністерства, яке повністю орієнтоване на надання читачам якісної практичної допомоги з питань застосування податкового та митного законодавства, а віднедавна і законодавства у сфері нарахування та сплати єдиного соціального внеску.

Крім того, саме в цьому журналі фахівці органів доходів і зборів повідомляють про найсвіжіші новації, пов’язані з оподаткуванням.

І ще одне, журнал не обмежується лише стандартними розясненнями – передплатники можуть розраховувати на комплексну інформаційну підтримку їхньої діяльності, а також підвищення свого професійного рівня.

Нагадуємо, що оформити передплату офіційного видання Міністерства доходів і зборів України платники можуть у філії ДП «СВЦ Міндоходів України ». Передплатний індекс журналу: українською мовою – 22599, та російською – 22600.

За неподання звітності з єдиного соціального внеску – штраф

ДПІ у Балаклійському районі ГУ Міндоходів у Харківській області повідомляє, що неподання, несвоєчасне подання або ж подання не за встановленою формою звітності по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування передбачає адміністративну відповідальність для посадових осіб-платників єдиного соціального внеску.

У цих випадках згідно чинного законодавства передбачено штраф від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-510 грн.)

Повторне (протягом року) вчинення таких дій особою, яку було піддано адміністративному стягненню, передбачає накладення штрафу від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-680 грн.).

Дана норма регламентована ч. 1 ст. 26 Закону України від 08.07.2010 № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

 

Харківські оперативники припинили діяльність «металобрухтових ділків»

У місті Південне Харківської області виявили нелегальний бізнес - підприємство займалось незаконною оптовою торгівлею металобрухтом.

За словами оперативників Харківської ОДПІ, під час перевірки закладу було встановлено, що в 2011-2012 роках його керівники продавали товари «фіктивним фірмам». Схема виявилась досить простою – гроші перераховувались неіснуючим організаціям та конвертувались у готівку.

Оперативниками, в ході операції під умовною назвою «Метал-2013», були вилучені первинні документи «тіньової» бухгалтерії фірми, у тому числі і на електронних носіях, чорнові записи та металеві вироби на загальну суму понад 4 млн. грн.

Наразі встановлюється розміри нанесених державі збитків.

Щодо нових правил сплати податку на нерухоме майно

З 04 серпня 2013р. набрали чинності зміни до Податкового кодексу України щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Закон передбачає сплату фізичними особами податку з 2014р., а звітним періодом для нарахування податку буде встановлений попередній рік.  Платникам податку рекомендується використати своє право та звернутися  з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

-         об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

-         розміру житлової площі об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

-         права на користування пільгою із сплати податку;

-         розміру ставки податку;

-         нарахованої суми податку.

    Згідно з пунктом 18 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» власники об’єктів житлової нерухомості на підставі оригіналів документів про право власності на об’єкти житлової нерухомості та про житлову площу таких об’єктів можуть здійснювати таку звірку до31 грудня 2013 року (включно).

Нові правила митного транзиту вантажів до Росії

З 22 години 11 листопада 2013 року (за київським часом) в митних органах, що підпорядковані  Центральному митному управлінню Федеральної митної служби Росії, реалізуються нові заходи щодо ввозу товарів на територію Митного союзу. Зокрема, це стосується митниць на кордонах з Белгородською, Брянською, Курською та Воронезькою областями.

За інформацією Федеральної митної служби Росії (ФМС Росії), буде скасована дія книжок міжнародних договірних перевезень (МДП). Замість них будуть застосовуватися інші види забезпечення митного транзиту.

Відповідно ст. 217 частини першої Митного кодексу митного союзу, до заходів забезпечення дотримання митного транзиту відноситься, зокрема, надання забезпечення сплати мит та податків. Таке забезпечення може бути надано шляхом внесення грошових коштів, банківською гарантією, порукою чи закладом майна. Аби отримати поруку необхідно звертатись до організацій, з якими ФМС Росії укладено договір поруки за зобов’язанням декількох осіб. А саме – ООО «СТРАХОВАЯ КОМПАНИЯ АРСЕНАЛЪ», ООО «Адал», ФГУП «РОСТЭК», ООО «Таможенная карта» та ООО «Мультисервисная платежная система».  

На цей час від російської сторони отримані телефони представників підрозділів фірми «РОСТЭК», які можна використати для консультацій:

уповноважений  в Бєлгородській області +74722315569; +74722364208

уповноважений  в МАПП «Нехотєєвка» +74722306127;

уповноважений  в Україні (м. Харків) +380667482774.

ГУ Міндоходів у Харківській області рекомендує перевізникам при плануванні вантажопотоків враховувати зміну російською стороною правил транзиту.

 

 

  

 

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

gds inform

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь