line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Статті

Правова освіта населення є одним із пріоритетів державної політики


Одним з напрямків реалізації в Харківському регіоні завдань Віктора Януковича щодо громадянського суспільства та залучення громадськості до формування та реалізації державної політики є діяльність ХОДА та її консультативно-дорадчого органу, яким є Харківська обласна міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення. Про це повідомив в ході прес-туру ЗМІ Харківщини до Вовчанського району заступник голови Харківської облдержадміністрації Олег Анпілогов.

 

 

За його словами, правова освіта населення є одним з пріоритетів державної політики. На останньому засіданні ради, яке відбулося 31 жовтня цього року, було розглянуто кілька питань. Перше питання: діяльність закладів культури міста Харкова і області по підвищенню рівня правової освіти населення, співпраця у вказаному напрямку з правоохоронними органами, органами виконавчої влади та громадськими організаціями. Друге питання: про результати соціологічного дослідження рівня правової культури школярів і студентів Харківської області.

 

Він зазначив, що виконавцями цієї роботи проведена кропітка і системна робота, спрямована на об'єктивне і всебічне дослідження даного питання. Про це свідчить проведений детальний аналіз соціально-демографічних характеристик опитаних школярів і студентів Харківської області, а також рівня правової культури та правової обізнаності учнів 9-11 класів та студентів ВНЗ. На сьогоднішній день вже сформульовані на підставі даного соціологічного дослідження рекомендації ради, що стосуються діяльності надалі Департаменту освіти і науки, а також Департаменту культури. Також соціологічне дослідження спрямоване до Міністерства юстиції України та до Міністерства освіти України з пропозицією використання з метою вдосконалення навчальної програми викладання школярам основ правознавства.

 

«Знання основ права роблять людину озброєною знаннями, перш за все, про свої права та обов'язки. Що дозволяє їй відчувати себе в суспільстві, в реаліях нашого життя більш захищеною, більш активною. Людина тоді сміливо і впевнено йде по життю, вона знає, в який спосіб необхідно звернутися в ту чи іншу організацію чи державний орган для реалізації закріплених у Конституції її прав. Вона знає як захистити свої інтереси і, що немало важливо, навчена в області права людина завжди буде поважати закон, а значить, буде тим членом нашого суспільства, який в цілому формуватиме ментальність законослухняного громадянина і руйнувати старі стереотипи заперечення будь-якої літери закону, правового нігілізму», – заявив Олег Анпілогов.

 

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < жовтня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

DPI inform

public inf

nadu
 

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь