line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

Символіка району

Герб Балаклійського району

Додаток 1

до рішення VII сесії

XXIV скликання

від 21 лютого 2003 року

gerb

Додаток 2

до рішення VII сесії

XXIV скликання

від 21 лютого 2003 року

(із змінами згідно з

рішенням районної ради від

04 жовтня 2011 року №207-VI)

Положення

про герб Балаклійського району

1. Герб - це символ, офіційна емблема району, в якому відображається його історія, особливості та традиції.

2. Герб району являє собою геральдичний щит, розділений на три поля зі стилізованим зображенням герба Харківської області, козацьких шабель, золотого факела і золотого колоса.

Щит обрамлений дубовими гілками та колоссям, перевитими синьою, малиновою та білою стрічками. Синій (блакитний) колір здавна вважається кольором духовності (неба). Тому, для облагороджування воїнів, його додавали до червоного, що й утворювало малиновий, який на відміну від чисто червоного, теж, як і блакитний та синій, уважався барвою духовності. Срібно-білий колір - символ чистоти і відданості у давніх предків аріїв, відображав старшинство, це колір мудрих старців - знавців законів і традицій.

На верхньому полі стилізоване зображення герба Харківщини, це поле символізує зелені ліси, які простяглися через весь район, а також надію, радість, достаток, екологію нашого краю.

На другій частині поля зображено козацькі шаблі - символи минулого, пов’язаного із заснуванням Балаклії. Шаблі вкладені у піхви - це характеризує не тільки сьогоднішнє мирне життя, але й пам'ять про воєнні традиції і звитяги земляків, як у далекі часи, так і близькому минулому. З іншого боку - це символ того, що наш край, як і раніше, готовий боронити свою незалежність і волю. Шаблі розміщені на малиновій барві - барві воїнів-козаків, що вказує на історію заснування міста.

На білому або сірому нижньому полі символізоване зображення золотого факела з блакитним полум’ям Шебелинського газородовища. Білий або сірий колір - це колір Крейдянського кар’єра та цементно-шиферного комбінату. Нижче зображені два золотих колоси, як символ хліборобства, зерна, достатку і добробуту.

3. Еталонний зразок герба знаходиться в Балаклійській районній раді.

4. Герб району може:
- розміщуватися на будинках та у приміщеннях районної ради, районної державної адміністрації, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування;
- зображатися на бланках ділових паперів районної ради, районної державної адміністрації, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування;

5. Герб району може розташовуватися на архітектурних спорудах і використовуватися у святкових оформленнях, при виготовленні друкованої та рекламно-сувенірної продукції, зображатися на бланках ділових паперів підприємств, установ, організацій.

6. Використання зображення герба Балаклійського району підприємствами, установами, організаціями (в назвах підприємств, товарних знаках, при виготовленні продукції, наданні послуг, здійсненні робіт) дозволяється при наявності дозволу голови районної ради та протягом часу, на який видано таке право.

Для отримання дозволу до виконавчого апарату районної ради подається заява з проханням надати дозвіл на використання зображення герба Балаклійського району.

В заяві вказується:

- повна назва підприємства, установи, організації;

- прізвище, ім’я та по батькові уповноваженого представника підприємства, установи, організації;

- місце розташування підприємства, установи, організації;

- мета використання зображення герба Балаклійського району.

До заяви додаються копія статуту (положення) підприємства, установи, організації.

Використання зображення герба Балаклійського району фізичними особами здійснюється в порядку та на умовах, передбачених для юридичних осіб.

Заява розглядається протягом одного місяця. За результатами розгляду може бути прийняте рішення про надання дозволу на використання зображення герба Балаклійського району або відмовлено в наданні такого дозволу. Термін дії дозволу 1 рік. Після закінчення терміну дії необхідно отримати дозвіл на наступний період.

Відмова в наданні дозволу на використання зображення герба Балаклійського району можливе у разі ненадання заявником необхідних документів, або надані документи не відповідають дійсності, а також у разі, коли метою використання зображення герба Балаклійського району є дії, що суперечать напрямкам діяльності місцевих органів влади чи органів місцевого самоврядування.

Юридичні особи та громадяни, які не отримали дозвіл в установленому порядку, але використовують зображення герба Балаклійського району, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

7. Контроль за виконанням цього Положення покласти на постійні комісії з питань депутатської діяльності, етики, місцевого самоврядування (Павлова О.Д.) та з питань планування, бюджету та фінансів (Зубаренко Г.А.).

Заступник голови районної ради                                                       В.І.Шаповал

 

Прапор Балаклійського району

Додаток 3

до рішення VII сесії XXIV скликання

від 21 лютого 2003 року

 prapor

Додаток 4

до рішення VII сесії XXIV скликання

від 21 лютого 2003 року

(із змінами згідно з

рішенням районної ради від

04 жовтня 2011 року №207-VI)

Положення

про прапор Балаклійського району

1. Прапор Балаклійського району є символ, що відображає історію й традиції району.

2. Прапор району являє собою прямокутне полотнище (відношення ширини до довжини 1:2) малинового кольору із зображенням синьої стрічки, що перетинає прямокутник по діагоналі (ширина стрічки 1/3 від ширини прапора). Прапор району двосторонній.

Надвершшя древка являє собою металевий конус, висотою, рівною 1/10 ширини прапора, основа конуса дорівнює 2-м діаметрам древка, закріпляється на циліндричній основі висотою, рівною 1/20 ширини прапора. Колір металу, з якого виготовляється навершшя, срібний.

3. Еталонний зразок прапора району зберігається в кабінеті голови районної ради.

4. Прапор району піднімається:

- на будинках, де проходить сесія районної ради, у сесійній залі на весь період сесії;

- на будинку районної ради, районної державної адміністрації.

5. Прапор району може підніматися:

- на будинках органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, установ, організацій, підприємств району в дні державних і місцевих свят, при прийомі офіційних делегацій, на спортивних змаганнях. Зображення прапора Балаклійського району може бути використане при виготовленні друкованої та рекламно-сувенірної продукції.

6. Використання зображення прапора Балаклійського району підприємствами, установами, організаціями (в назвах підприємств, товарних знаках, при виготовленні продукції, наданні послуг, здійсненні робіт) дозволяється при наявності дозволу голови районної ради та протягом часу, на який видано таке право.

Для отримання дозволу до виконавчого апарату районної ради подається заява з проханням надати дозвіл на використання зображення прапора Балаклійського району.

В заяві вказується:

- повна назва підприємства, установи, організації;

- прізвище, ім’я та по батькові уповноваженого представника підприємства, установи, організації;

- місце розташування підприємства, установи, організації;

мета використання зображення прапора Балаклійського району.

До заяви додаються копія статуту (положення) підприємства, установи, організації.

Використання зображення прапора Балаклійського району фізичними особами здійснюється в порядку та на умовах, передбачених для юридичних осіб.

Заява розглядається протягом одного місяця. За результатами розгляду може бути прийняте рішення про надання дозволу на використання зображення прапора Балаклійського району або відмовлено в наданні такого дозволу. Термін дії дозволу 1 рік. Після закінчення терміну дії необхідно отримати дозвіл на наступний період.

Відмова в наданні дозволу на використання зображення прапора Балаклійського району можливе у разі ненадання заявником необхідних документів, або надані документи не відповідають дійсності, а також у разі, коли метою використання зображення прапора Балаклійського району є дії, що суперечать напрямкам діяльності місцевих органів влади чи органів місцевого самоврядування.

Юридичні особи та громадяни, які не отримали дозвіл в установленому порядку, але використовують зображення прапора Балаклійського району, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

7. Прапор району при одночасному піднятті з Державним прапором України не повинен перевершувати його за параметрами.

8. Контроль за виконанням цього Положення покласти на постійні комісії з питань депутатської діяльності, етики, місцевого самоврядування (Павлова О.Д.) та з питань планування, бюджету та фінансів (Зубаренко Г.А.).

Заступник голови районної ради                                                         В.І.Шаповал

 

Гімн Балаклійського району

Додаток 5

до рішення VII сесії XXIV скликання

від 21 лютого 2003 року

 

ГІМН БАЛАКЛІЇ
О.Тризна

 

Балаклія, моя Балаклія,

В серці радість обласкана б'є.

Рідне місто, натхнення і мрія,

Ти дитинство й кохання моє.

 

Слобожанського краю перлина,

Твоя юність — козацьке життя.

У сузір'ї земель України

Твоє щастя, твоє майбуття.

 

Є у тебе і люди, і пісня,

Свою славу в труді бережеш.

Не зігнулась в часи лиховісні,

А сьогодні ти вільно живеш.

 

Є у тебе гіганти заводи,

І поля, що цвітуть навкруги,

Балаклійки замріяні води,

І квітучі Дінця береги.

 

Є у тебе і серце гостинне,

Що людей в самоті зігріва,

І Оксани пісні солов'їні,

Рідна мова, сердечні слова.

 

Слобожанського краю перлина,

Твоя юність — козацьке життя.

У сузір'ї земель України

Твоє щастя, твоє майбуття.

Додаток 6

до рішення VII cесії XXIV скликання
від 21 лютого 2003 року

Положення

про гімн Балаклійського району

1. Гімн Балаклійського району є музикальний символ, що відображає історію району та його традиції.

2. Гімн - це урочиста пісня, яка складається із чотирьох куплетів і приспіву. Автори музики С.Івончик, тексту - О.А.Тризна.

3. Фонограма оригіналу гімну району зберігається в кабінеті голови районної ради.

4. Гімн району може використовуватися:

- при проведенні сесії районної ради, урочистих, святкових заходів в дні державних і місцевих свят після звучання державного гімну України;

- органами місцевого самоврядування, органами державної виконавчої влади, підприємствами, організаціями, закладами освіти, культури, медицини району при прийомі офіційних делегацій, при проведенні спортивних змагань і інших масових заходів.

5. Контроль за виконанням цього Положення покласти на постійну комісію з питань депутатської діяльності, етики, місцевого самоврядування (Павлова О.Д.).

Заступник голови районної ради                                                 В.І.Шаповал