line

ZSU

karmy

bezviz

zbir2

Ukrainian English French German Italian Russian

У ХОДА обговорили нагальні питання реформи децентралізації

decentral2 жовтня пройшла установча партнерська зустріч між представниками органів виконавчої влади, експертів з децентралізації та керівників громад Харківщини.

 

 

 

 

   Зібрання відбулось завдяки Координатору проєктів ОБСЄ в Україні «Сприяння діалогу щодо реформ в Україні». Головною темою обговорення стало питання приєднання громад до міст обласного значення та ОТГ Харківської області.

   Як зазначив на початку зустрічі заступник голови ХОДА Михайло Черняк, Харківщина має позитивний досвід зі створення спроможних об’єднаних територіальних громад.

   «Наразі перспективний план містить 59 майбутніх ОТГ та покриває 100% території області, в тому числі охоплює міста обласного значення. Нагадаю, що у квітні 2018 року Верховною Радою України було спрощено процедуру добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення. У Харківській області є 6 міст обласного значення та обласний центр – місто Харків»,  - зазначив Михайло Черняк.

   Він також підкреслив, що першим містом обласного значення, яке скористалось спрощеною процедурою добровільного приєднання, є місто Лозова. Станом на сьогодні створена Лозівська міська ОТГ об’єднала 20 територіальних громад з населенням близько 80 тис. осіб та площею 1143 кв. км.

   Другим містом обласного значення, яке скористалось спрощеною процедурою добровільного приєднання, є місто Ізюм. Так, Ізюмська міська ОТГ об’єднала 2 територіальні громади з населенням близько 48 тис. осіб та площею 103 кв. км.

   Протягом червня-жовтня 2019 року активно триває процес добровільного приєднання територіальних громад ще у двох містах обласного значення – Куп’янську та Чугуєві.

   Крім того, Михайло Черняк відзначив важливість проведення реформи галузі охорони здоров’я для успішного розвитку громад області. Цю ж тезу підхопила і присутня на засіданні заступниця Міністра охорони здоров’я Олена Сімоненко.

   «Відповідно до позиції Кабінету Міністрів України кожна область має завершити формування перспективних планів та узгодити інфраструктуру надання основних послуг населенню громади. Зокрема, потрібно завершувати формування «первинки» в галузі охорони здоров’я», - відзначила вона.  

   Під час зустрічі керівники ОТГ Харківщини мали змогу поставити питання щодо розвитку громад фахівцям з децентралізації, зокрема, експертам Асоціації міст України та Харківського центру розвитку місцевого самоврядування.

__________________

Сьогодні в Україні

Радіо Балаклії

Календар новин

<< < травня 2021 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

DPI inform

public inf

drv

minreg

agroHODA

nalog

balrada

logo 02

Vistibal

Измени Одну Жизнь